A-KERN NIEUWS, CLUB NIEUWS

'Die inzet en die spanning. Heerlijk.'

Heel Beerschot kijkt uit naar de topmatch van vrijdag waarin Beerschot en OHL strijden om de leidersplaats, niet in het minst onze coach Hernan Losada. ‘Hiervan moeten we allemaal genieten. Die inzet en die spanning zijn heerlijk. Ik wil dat dit gevoel nooit weggaat.’

Al is elke match in 1B belangrijk, nu is het echt moneytime. Op 3 wedstrijden van het einde staan twee leiders tegenover elkaar. ‘Dit is een beslissende wedstrijd.’ Windt ook onze coach er geen doekjes meer om. ‘En net als tegen Roeselare wil ik dat m’n spelers genieten en risico’s durven nemen. Om een grote kans te maken op de periodetitel moeten we de volgende 2 thuismatchen winnen. En daar gaan we vol voor.’ Ook al beseft Losada uiteraard dat het geen vanzelfsprekende opdracht is. ‘Daarom net dat we moeten genieten en stilstaan bij deze plezante periodes en situaties. Dat we alweer samen toeleven naar zo’n moment. Dat Beerschot al voor het zevende jaar op rij meespeelt voor de prijzen. Het is en blijft ongelooflijk. Ik wilde tot het eind meedoen voor de tweede periode, dat doel is alvast bereikt. Nu gaan we voor het volgende. En de hele groep is supergemotiveerd.’

'Zo'n aanhang, dat heeft OHL niet. Ik kijk uit naar vrijdag.'

Beerschot kijkt vrijdag een sterke tegenstander in de ogen. Een tegenstander die er -als je hun social media volgt- rotsvast van overtuigd is te zullen promoveren. ‘OHL is een goede ploeg maar wij kijken hen met vertrouwen in de ogen. Wij spelen steeds beter en dominanter, en ook individueel worden de spelers sterker. Als je ziet hoe belangrijk spelers als Tissoudali en Bourdin zijn de laatste weken, op posities die niet de hunne zijn. Of Pietermaat die na een afwezigheid van meer dan 700 dagen z’n plaats afdwingt. Dat zegt niet alleen veel over die spelers, ook over onze staf en onze fysical coach. Zij zorgen ervoor dat iedereen steeds klaar is voor 90 minuten strijd, ook al spelen ze een tijd geen wedstrijden. Heel onze groep is trouwens fysiek in orde. Anders kan je in Roeselare geen 90 minuten druk zetten.’

Ondanks 14 hoekschoppen en 19 kansen, maakte Beerschot in Roeselare maar 1 doelpunt. ‘We zijn niet efficiënt genoeg, dat blijft zo. Maar dat kan je niemand kwalijk nemen. Als Noubissi en Placca hun hoogste niveau halen, staan we waarschijnlijk al enkele punten los maar zij doen hun stinkende best en werken hard. Bovendien moet een spits meer doen dan scoren. Al onze spitsen zijn de eerste verdedigers en leggen veel afstand af. Ook Prince heeft z’n waarde voor deze ploeg en weegt op een verdediging. Wist je trouwens dat er dit seizoen in competitie al 13 verschillende spelers hebben gescoord? Dat is heel uitzonderlijk. Dat bewijst dat het gevaar bij ons van alle kanten kan komen en dat er veel spelers in de 16 verschijnen. Ach, zolang we maar kansen blijven creëren en ons niks te verwijten hebben. Dan ben ik een tevreden trainer. En in plaats van te focussen op wat minder gaat, verkies ik de vele positieve zaken te beklemtonen. Wij hebben het minste tegendoelpunten en het beste doelsaldo.’

In de heenwedstrijd van de tweede periode haalde Beerschot het met 0-3 bij OHL en won Losada het tactische spel met een 3-5-2. Gaat onze coach het op dezelfde manier aanpakken? ‘We zijn nog volop aan het trainen op enkele tactische accenten. We hebben intussen bewezen dat we op verschillende manieren kunnen spelen. Zelfs in een match kunnen we van het ene moment op het andere omschakelen. Onze spelers zijn heel flexibel en verstandig op dat vlak. Ik heb altijd gezegd dat ik het belangrijk vind om te kunnen verrassen in 1B. De ploegen zijn zo aan elkaar gewaagd en kennen elkaar zo goed. Dat verrassingseffect kan het verschil maken. In Leuven hebben we ervoor gekozen om OHL de bal te geven en te spelen op de omschakeling. Het gameplan zal anders zijn. We zullen onze momenten moeten kiezen en pakken.’

Opvallend. In een uitgebreide babbel en vooruitblik op de topper tegen OHL, heeft Losada het niet over Loris Brogno die uitgevallen is voor de rest van het seizoen. ‘Dat is uiteraard zuur. We missen ook nog steeds Vancamp en Seigers. Pietermaat was lang out. En ook Vorogovskiy en Sanusi hebben we al heelwat weken moet missen. Maar daar wil ik me niet achter verschuilen. Ik hoop dat Sanusi vrijdag weer inzetbaar is.’

En zo zullen het ook vrijdag waarschijnlijk weer details zijn die beslissen over winst en verlies. ‘En onze supporters! Dat heeft OHL niet, zo’n aanhang. Wij hebben de grootste en meest fanatieke aanhang van 1B. Ik vloek er soms op, want ze kunnen soms heel hard zijn, maar zij zijn en blijven bijzonder. Dat is een van de redenen waarom ik bij Beerschot ben blijven plakken en waarom ik zo trots ben op deze club. Ook zij zullen er vrijdag weer staan. Ik kijk er echt naar uit.'

tweede periode

1 K. Beerschot V.A. 26 pts
2 KVC Westerlo 23 pts
3 Union Saint Gilloise 22 pts
4 RE Virton 20 pts
5 Oud Heverlee Leuven 17 pts

OH LEUVEN vs BEERSCHOT

THE FINAL - PART 2

Bstel nu je abonnement voor het seizoen 20-21

We are ready!