A-KERN NIEUWS, CLUB NIEUWS

'Wij zijn niet zomaar die kleine promovendus. Wij zijn Beerschot.'

Ook Tom Pietermaat en Ryan Sanusi hebben hun intrede op het hoogste niveau niet gemist. Ons verdedigend middenveldersduo maakte ook Vormer en co het leven zuur. ‘Wij laten zien dat we thuishoren in 1A en hebben veel vertrouwen getankt.’ Klinkt het eensgezind. ‘Maar we moeten nu niet denken dat we beter zijn dan de rest.’

‘Als ik word gepasseerd, weet ik dat Ryan er staat.’ Zo typeert Tom Pietermaat de samenwerking met Ryan Sanusi. Je bent nooit klaar met onze pitbulls op het middenveld. Al is dat een bijnaam die vooral Pietermaat krijgt toegewezen.
‘Daar kan ik wel mee leven. Dat past bij m’n spel. Ryan is meer een type dat uitvoetbalt en rust brengt. Ze zeggen weleens dat hij de Witsel van het Kiel is, dat snap ik.’
-‘Om die vergelijking kan ik moeilijk kwaad zijn. En laten we  Pietermaat dan Gattuso noemen.’ Verwijst Sanusi naar de Italiaanse strijder en ‘beast’ Gennaro Gattuso die z’n halve leven het middenveld van AC Milaan bewaakte. Zoals Tom en Ryan elkaar op het veld aanvoelen en aanvullen, doen ze dat ook in een gesprek. Een babbel met het even stevige als olijke duo verveelt niet.

Het was pas in februari van dit jaar dat ze verenigd werden. Jawel, op Valentijn. Op 14 februari kwam Sanusi in de tweede helft tegen OHL naast Pietermaat te staan. Ze wonnen de topper met 2-1. Het was het begin van een reeks van 8 gewonnen wedstrijden. De voorlopig laatste vorige zondag in Jan Breydel waar ze samen goed waren voor 27 intercepties, balheroveringen en gewonnen tackles.
‘Ik kan me best voorstellen dat we een vervelend duo zijn om tegen te spelen. Wij zitten steeds als wilde honden achter die bal aan en ruimen heel veel op. Van daaruit kan de rest van het team opbouwen.’ Zegt de Kielse Witsel.
-‘Normaal heb je er zo een in het team, tegen ons komen ze er twee tegen.’ Lacht Pietermaat.
‘Tom is ook een winnaar en belangrijk als aanjager. Als ik een moeilijk momentje doormaak, pept hij me op en zet hij me weer op scherp.’
-‘We vullen elkaar goed aan.’

Bracht Valentijn hen voor het eerst samen, bij de jeugd stonden Pietermaat en Sanusi al tegen elkaar.
‘Ik speelde met Beerschot tegen Tom toen hij bij KV Mechelen en Westerlo speelde. Hij was dan al zo’n vervelend pitbulletje.’
-‘Ryan en Beerschot stonden toen voor academisch voetbal. Wij niet, wij gingen er gewoon vol in. Dat paste wel bij mij.’
‘Ik dacht trouwens dat hij Pieter heette. Zelfs toen ik hier aankwam, noemde ik hem nog zo.’

Wie had toen gedacht dat ze meer dan 10 jaar later samen de titel in 1B zouden pakken en na 3 speeldagen leider zouden zijn in 1A met het maximum van de punten. Tom Pietermaat begint spontaan te glunderen.
‘Ik vind het heel belangrijk dat we hiervan genieten. Zoals na het laatste fluitsignaal in Brugge. Dan kijken Ryan en ik naar elkaar en denken we -dit hebben we toch maar geflikt-. Dat zijn heerlijke momenten.’
-‘Het is belangrijk dat je geniet en lacht als het kan. Op andere momenten kan onze groep ook heel ernstig en serieus zijn, maar dat evenwicht is belangrijk. Dat maakt deze groep sterk. De sfeer is ongelooflijk goed.’
‘Dat is echt heel uitzonderlijk. Dat maakt ook dat de nieuwkomers zich snel goed voelen in deze groep. Fré bevestigde dat onlangs nog. En ook Blessing en Musashi zijn snel geïntegreerd en zijn al deel van de familie.‘

Mocht Blessing Eleke al twee keer genieten van een invalbeurt, intussen is ook Musashi Suzuki speelgerechtigd en maakt de Japanse international zondag mogelijk deel uit van de kern voor de wedstrijd tegen Standard. Het spreekt voor zich dat Ryan en Tom uitkijken naar alweer een topper. ‘Dat wordt weer een moeilijk wedstrijd. Ryan en ik zullen weer vol aan de bak moeten. Want ik denk dat de middenvelders van Standard meer het duel aangaan en opzoeken dan die van Club Brugge.’
-‘Het blijft toch jammer dat het nog steeds zonder publiek is. Ik mis die energie in het stadion.’ Ook al kan je dat niet afleiden uit het spel en de inzet van Sanusi. ‘Ik ben naar hier gekomen om in 1A te spelen, bij de club waar ik als kleine gast in de tribunes zat. Ik weet dat er vragen werden gesteld bij sommige van onze spelers en bij het gebrek aan ervaring op het hoogste niveau in België, maar dat houdt me niet bezig. Ik wil me gewoon meten met de beste middenvelders van België. ’ Bovendien speelde Ryan Sanusi al op het hoogste niveau met WillemII en vooral Sparta.

Pietermaat van zijn kant groeide mee door vanuit tweede amateur. ‘Ik stel me toch bij elke promotie de vraag of ik ook die stap zou aankunnen. Ik kom tenslotte van ver. Gelukkig loopt dat allemaal goed en ben ik tevreden met mijn prestaties in de eerste 3 wedstrijden op het hoogste niveau. Maar ik weet op welk vlak het nog beter kan en moet eerst bevestigen. Pas op het eind van het seizoen zal blijken of ik geslaagd ben in 1A.’

'Ik dacht dat hij Pieter heet.'

Intussen prijken de lokale Witsel en Gattuso bovenaan in 1A, met het maximum van de punten. ‘Die 9 op 9 is misschien verrassend maar we hebben het wel zelf afgedwongen. Wij hebben die punten niet gestolen en worden beloond voor ons harde werk. Tijdens de voorbereiding al wist ik dat het goed zat.’ Keert Pietermaat terug naar de maanden juni en juli. ‘Daar is de basis gelegd van dit succes. We zijn altijd overtuigd geweest van onze kwaliteiten maar de focus en de spirit die, met de finale in het vizier, in de groep slopen, hebben ons een enorme boost gegeven en zijn nog niet verdwenen.’
Sanusi knikt. De Antwerpenaar gaat nog een stap verder. ‘Dit moet de beste voorbereiding zijn die ik ooit meemaakte. Het is geen toeval dat we nu zo sterk zijn. We moeten niet gaan zweven maar mogen wel trots zijn. Wij zijn niet zomaar die kleine promovendus. Wij zijn Beerschot en horen thuis in 1A. We hebben vertrouwen en mogen dat ook uitstralen.’

Loopt de groep over van vertrouwen, op hoogmoed kan je geen van onze spelers betrappen. Ook Pietermaat beseft dat deze reeks zal eindigen. ‘We zijn goed bezig maar zullen niet gaan zweven. Nu is alles mooi en tof, maar er komen mindere periodes aan. Het zal kwestie zijn van dan vooral te blijven doen wat we nu doen en op deze basis te blijven voortwerken. Maar daar moeten we nu nog niet mee bezig zijn. Nu telt alleen de volgende match en die gaan we weer proberen winnen.’
-‘En daarvoor zullen we weer allemaal top moeten zijn.’ Sluit Sanusi af. Zondag vanaf 16 uur kijken hij en Tom Pietermaat de Rouches in de ogen. Dat ze klaar zullen zijn.

XIII

Bestel jouw shirt online

Bestel nu je season card voor 1A

JOIN THE CHAMPIONS