'WIJ ZULLEN KLAAR ZIJN'

Beerschot heeft donderdag de strijdbijl weer opgenomen. 'Wij zullen klaar zijn voor de eerste wedstrijd.' klinkt het unaniem.

'We kregen woensdag een serieuze klap in het gezicht. Het ongeloof was groot en we waren geschokt door de uitspraak van het BAS. Maar we moeten dit zo snel als mogelijk te boven komen. De ene speler zal er al wat langer over doen dan de andere maar, net als ons bestuur, zijn ook de spelers strijdvaardig.' Probeert Joren Dom de beslissing van het BAS een plaats te geven, daarin bijgesprongen door Mike Vanhamel. 'We hebben veel gepraat. Dit heeft geen schade toegebracht aan het groepsgevoel, integendeel. En vandaag op training merkte je dat de wederopstanding is ingezet.'

Geen ploeg die beter kan rechtveren dan Beerschot. Verrijzen en terugvechten zijn de specialiteiten van het Kielse huis. Probeert ons bestuur het onrecht aan te vechten naast het veld, ook op het veld stond donderdag, tussen de bliksemschichten, alweer een gemotiveerde groep. 'We zetten onze voorbereiding gewoon voort. We moeten het ongeloof en de frustratie omzetten in positieve energie. Het enige wat wij kunnen en moeten doen, is keihard trainen en presteren op het veld.' Zegt een zeiknatte Mike Vanhamel na een uitgeregende training.

Ook ploeterend en lachend op het trainingsveld vandaag, nieuwkomer Ryan Sanusi. 'Ik ben naar hier gekomen om in 1A te spelen. Dat ons dat nu wordt afgenomen, maakt me best wel pissed. Als het nog verandert, zo veel te beter. En anders moeten we ons erbij neerleggen. Het is wat het is. Wij, spelers, moeten ons focussen op het voetbal. Wij gaan klaar zijn voor de start van de competitie.' Daar twijfelen ook Mike Vanhamel en Joren Dom niet aan. 'Gisteren en vandaag is gebleken dat spelers en trainers op 1 lijn zitten. Ook deze tegenslag gaat ons niet tegenhouden. We hebben een sterke kern en onze enige job is zoveel mogelijk wedstrijden proberen te winnen.'

'En' voegen ze er nog aan toe 'We zullen onze supporters nodig hebben nu. We are 13, meer dan ooit!'

FOTO: Kersten Steurbaut