CLUB NIEUWS, JEUGD NIEUWS

davy desmedt is youth manager

Beerschot heeft Davy De Smedt aangesteld als Youth Manager. De ex-speler staat vanaf nu aan het hoofd van onze jeugdwerking. Samen met onder andere Marc Noé zal hij onze jeugdacademie voort uitbouwen en professionaliseren.

‘Fulltime actief te kunnen zijn in het voetbal en dan nog bij Beerschot, deze kans kon ik niet laten liggen.’ Davy De Smedt lag mee aan de basis van de heropleving en de opmars van Beerschot. De verdedigende middenvelder was kapitein toen onze club herrees in eerste provinciale. ‘Ik pakte hier 3 titels op rij en beleefde enkele fantastische jaren. Ik bleef supporteren en heb veel contact met andere ex-spelers en supporters. Eens die Kielse microbe je te pakken heeft, geraak je er niet meer van af. Al ligt ook Rupel Boom me nauw aan het hart.’ De Smedt was de voorbije 4 jaar sportief manager bij de Steenbakkers. ‘Ik heb veel respect voor iedereen bij Rupel Boom en zal hen blijven helpen tot het einde van het seizoen. Dat kwam ik met beide clubs overeen.’

Temidden een heerlijke promotiestrijd blijft de club dus ook op andere fronten actief. Het is technisch coördinator Sander Van Praet die de voorbereidende gesprekken met Davy De Smedt had. ‘We moeten voortdurend denken aan de toekomst van de club. Het bestuur en de eigenaars hebben van meet af aan benadrukt dat de uitbouw van de jeugdacademie belangrijk is. Davy moet een cruciale rol gaan spelen in die jeugdstrategie. Hij heeft daarvoor de kwaliteiten, de ervaring, en hij heeft een enorme clubliefde. En vergeet niet dat er in onze jeugdwerking al goede krachten zijn. Met hen zal hij nu nauw samenwerken.’

Ook de rol van Marc Noé blijft belangrijk, als coördinator van de beloften en de U18. Voetbaldier Davy De Smedt ziet die samenwerking helemaal zitten. ‘Ik schat Marc heel hoog in. Met hem kan je uren over (jeugd)voetbal praten. Ik kijk er naar uit om zijn visie naast de mijne te leggen en hier samen iets neer te zetten.’

Zal de focus van Marc Noé op onze beste en meest ambitieuze talenten liggen, Sander Van Praet  vindt het belangrijk dat Beerschot zich ook zal blijven inzetten voor de regionale en provinciale ploegen. ‘Die sociale rol willen we blijven oppakken en dat maakt ons bijzonder. Er zijn niet veel profploegen die zich nog bekommeren om niet-elitejeugd. Ook die organisatie behoort tot het takenpakket van de youth manager.’

'Eens die Beerschot microbe je te pakken heeft, geraak je er niet meer van af. Deze kans kon ik niet laten liggen.'
Davy De Smedt

Sinds Beerschot dik 2 jaar geleden terugkeerde in het profvoetbal, vinden steeds meer talenten de weg naar het Kiel. ‘Beerschot heeft nog steeds veel aantrekkingskracht. Als we die naam koppelen aan een kwalitatieve opleiding, moeten er de volgende jaren steeds meer jonge spelers doorstromen naar het eerste elftal. Beerschot zal ook een club zijn waar die jonge gasten kansen krijgen. Het is aan ons om ze klaar te stomen voor die stap. Ik heb er alvast veel zin in.’ Aldus onze Youth Manager op z’n eerste werkdag in het Olympisch Stadion.